Курс € 33.85 - 2018-09-21 - 09:00

Share on Facebook Share on VKontakte.ru Share on Google+ LinkedIn

Питання-відповіді


 • Час роботи складу і правила відвантажень?

  Режим роботи складу за адресою м. Львів, вул. Зелена 149:
  Понеділок – П’ятниця
  з 09:00 до 18:00

  Режим роботи відділу відвантажень за адресою м. Львів, вул. Зелена 149:
  Понеділок – П’ятниця
  з 09:00 до 18:00

  Увага! Кожна остання п’ятниця поточного місяця – інвентаризація складу.
  Відвантаження товару зі складу не відбувається.

 • Як форма черепиці впливає на її функціональні характеристики?

  Керамічна черепиця за сотні років зазнала змін форми та розміру. На ранньому етапі це були моделі пласкої форми без замків.  З розвитком будівництва та архітектури розроблялись нові  форми черепиці: «монах-монашка», романська, S– подібна.  

  В кінці XIX століття з’явились перші револьверні преси, що дозволяли виготовляти продукцію з рівною геометрією.  На цьому етапі розвитку інженери впроваджують нові технологічні рішення в процес виробництва.  Подвійні та щільні замкові з’єднання  дали можливість накривати будинки з низьким кутом нахилу даху.  

  В асортименті  TM Koramic є моделі, що можуть монтуватись на покрівлю від 100, а саме Алегра 12. Висота та ширина замка має основний  вплив на функціональні характеристики, тої  чи іншої черепиці. В залежності від форми моделі підбирається відповідний тип з’єднань. Тому перед  тим як вибирати покрівельний матеріал потрібно пересвідчитись чи підійде він по конструктиву на Ваш дах.

 • Чим глазурована черепиця краща від ангобованої?

  Керамічна черепиця –  покрівельний матеріал, що використовується на протязі кількох тисячоліть. Розрізняють кілька типів покриття: натуральне, ангобоване і глазуроване. В залежності від вмісту певних оксидів металів утворюється різний колір покриття, від червоного до чорного.

  Ангоб – це матове покриття, що утворюється на черепиці після випалу. Наноситься воно у вигляді рідкої маси, що включає в себе порошкоподібну глину змішану з водою. Використовується ангоб ще з античної  Греції і деякі зразки дійшли до  наших часів.  Глазур – це глянцеве покриття, що утворюється на поверхні  черепиці після випалу. Воно наноситься у вигляді склоподібної маси на основу і при високій температурі  твердне, утворюючи при цьому захисний шар. Покриття глазур на відміну від ангоби має більш насичений колір.

  Термін експлуатації керамічної черепиці становить понад сто років. Основний вплив на цей період має якість самої основи, а не зовнішнє покриття. Воно носить суто візуальний характер. При виборі певного відтінку черепиці  слід керуватись тим кольором, що найбільш підходить Вам і вписується в загальну концепцію будинку.  Проте не варто забувати, що сировина для глазурі чи ангоби має бути з того самого родовища, що і сама черепиця. 

 • Що таке EN 1304?

  Кожен товар має відповідати певним нормам згідно яких його виготовили і керамічна черепиця не є винятком. На протязі століть ці процеси вдосконалювались .  В залежності від регіону Європи здійснюються відповідні  випробування, основним пунктом яких є морозостійкість.

  Виробництво черепиці  – це складний і трудомісткий процес. Дотримання усіх умов є обов’язковим для продукту перед яким ставлять найвищі вимоги. Випробування керамічної черепиці  згідно протоколу дозволяє контролювати якість кінцевого продукту. Європейські норми дають можливість встановити планку.

  Морозостійкість  - здатність черепиці витримувати поперемінну заморозку і розморозку.  Цей показник має становити не менше 150 циклів і визначається нормою EN1304. Більшість виробників має клеймо з тильної сторони черепиці, що засвідчує якість.

 • Яка водостічна система краща?

  Для відведення води з даху використовують водостічну систему. Відповідно до площі покрівлі підбирають її необхідний переріз. На ринку України представлені системи з різних матеріалів, різної форми, проте найбільш вживаними являються сталеві  й пластикові.

  Кожен з цих матеріалів має свої переваги та недоліки. За рахунок ціни більшим попитом користуються пластикові водостічні системи, проте термін їх служби на порядок менший ніж в сталевих.  Найбільш руйнівну дію на неї справляє ультрафіолет. З сонячної сторони водостік за кілька років вигорає. Згодом цей процес тільки посилюється і може привести до повного руйнування.

  Сталеві водостічні системи стійкі до ультрафіолету, проте їхнім основним ворогом являється корозія. Гарантійний термін  на покриття в більшості провідних виробників становить 15 років. Термін служби сталевих водостічних систем виміряється десятиліттями. В основному водостоки монтуються за допомогою гаків з використанням спеціальних з’єднувачів, що виключає використання герметиків.

 • Для чого потрібна гідроізоляційна мембрана?

  Широкої  популярності набувають будинки з мансардним поверхом. Для того, щоб забезпечити комфортні  умови проживання дах потрібно утеплити, в більшості випадків використовують мінеральну вату. Вона дає можливість уникнути мостиків холоду  та зберігає тепло всередині приміщення.

  Для захисту утеплювача використовуються пароізоляційну плівку, а ззовні гідроізоляційну мембрану. Вона дозволяє випускати пару з вати, що утворюється внаслідок значного перепаду температур. Також мембрана запобігає проникненню вологи ззовні. В залежності від типу покрівельного матеріалу підбирається та чи інша плівка.  

  Волога в під покрівельному шарі  може з’явитись також внаслідок задування сухого снігу або бокового дощу. Для  запобігання цим процесам використовують спеціальні мембрани високої якості.  Наявність вологи в утеплювачі значно погіршує його теплотехнічні показники, а також може пошкодити внутрішнє оздоблення приміщень.  При виборі гідроізоляційної плівки варто звернути увагу на її щільність, паропроникність, стійкість до ультрафіолету, а також гарантійний термін експлуатації. Усі ці характеристики дозволяють Вам підібрати найкращий матеріал для захисту мансарди.

 • Яка мідь вважається покрівельною?

  Мідь – це метал, що відомий людині на протязі тисячоліть. Переваги цього матеріалу є незаперечними та сприяють його подальшому використанню. В якості покрівлі  мідь використовується не одне століття, та не кожна марка цього металу застосовується в будівництві.

  Німецький концерн КМЕ займається виготовленням продукції найвищого рівня. Марка міді Cu-DHP найкращим чином підходить для покрівельних робіт, оскільки вона не містить в собі атомів кисню. Її якість визначається європейським стандартом EN 1304. Розрізняють три типи твердості: R220 (м’яка), R240 (напівтверда), R290 (тверда). Перший тип використовується  у  випадку великої кількості деформацій, другий для плоских покрівель і фасадів. Ще однією перевагою покрівельної міді Cu-DHP є можливість з’єднання методом зварки чи високотемпературної пайки.

  В першопочатковому стані цей матеріал має золотисто-рожевий колір, проте під  дією атмосферних явищ він оксидується, набуваючи при цьому темно-коричневого кольору . За кілька десятиліть мідь повністю покривається  шаром оксиду-патини, що являється надзвичайно стійким та має здатність до відновлення.  

  Покрівельна мідь Cu-DHP виготовляється у вигляді рулонів і листів. Найбільш поширена  товщина цього матеріалу, що використовується в будівництві дахів становить 0,55мм і 0,6мм. 

 • Яка черепиця вважається якісною?

  Керамічна черепиця – це матеріал, що пройшов випробування століттями. Широкого застосування вона набула в античній Греції. Фактично з цього періоду  починається промислове виробництво  черепиці.

  Дотримання усіх технологічних процесів та підбір сировини визначає якість кінцевого продукту. Перед тим як отримати керамічну черепицю найвищого рівня потрібно пройти тривалий процес виробництва. Усе починається на кар'єрі, де видобувають глину . У її складі мають міститись необхідна кількість мінеральних речовин, що забезпечують відмінну якість. На наступному етапі відбувається подрібнення глини та її гомогенізація. Підготовленій сировині надають відповідну форму, завдяки спеціальному пресу.  В результаті ми отримаємо заготовки, які потім слід випалити при температурі понад  10000С.

  Природа нам дарує різноманіття барв. Завдяки спеціальному мінеральному розчину, що наноситься на заготовку ми можемо отримати  той чи інший колір. Після випалення отримуємо черепицю з матовим або глянцевим покриттям. Сировина для зовнішнього шару має бути з того ж самого родовища, що і для основи керамічної черепиці.

   Дотримання усіх процесів виробництва забезпечить однорідність готового продукту та дозволить виключити небажані наслідки в майбутньому.   

 • Якими мають бути стіни будинку?

  Одним з основних елементів будь-якого  будинку являються стіни. Вони забезпечують затишок та надійність. В першу чергу характеристики стіни визначаються матеріалом з якого вони складаються.  В продовж багатьох століть людина прагнула забезпечити їх міцність, екологічність, енергоефективність та довговічність.

  З липня 2013 року в Україні вступили нові норми по енергозбереженню, територію країни поділили на дві кліматичні зони. Відповідно термічний опір стіни має становити  3,3 м2К/Вт в першій і 2,8 м2К/Вт в другій.  Для забезпечення таких показників стіну  в 38см з повнотілої цегли потрібно утеплити 10 см мінеральної  вати чи пінопласту. Це рішення дає можливість запобігти тепловтратам будинку, проте термін служби термоізолюючого матеріалу становить не більше 30 років. Після закінчення цього періоду  його слід замінити, оскільки він повністю втрачає свої властивості.

  Одним з найкращих стінових матеріалів на даний момент являється керамічний блок Porotherm. Високої енергоефективності вдалось досягнути шляхом збільшення кількості  пустот, що складає 50% від загального об’єму та поризованій структурі матеріалу.  В залежності від моделі блоку,  для зовнішніх стін досягається різний коефіцієнт теплопровідності, що становить   від 0,09 до 0,14Вт/м*К. Значна кількість пустот забезпечує також прекрасну шумоізоляцію.  Завдяки тому, що сировиною для блоків Porotherm служить глина, цей стіновий матеріал має здатність до підтримки балансу вологи в приміщенні.  Випалення поризованої кераміки здійснюється при температурі близько 10000С, при цьому досягається міцність на стиск не менше 10Мпа.

  Отже можемо зробити висновок, стіновий матеріал має не лише забезпечувати відмінну термоізоляцію будинку і його міцність, а й забезпечувати комфортні умови проживання. 

 • Якими повинні бути дахові вікна?

  Для того, щоб забезпечити достатнє  освітлення мансардного поверху потрібно провести ряд технологічних змін в покрівлі будинку.  В 1941 році було винайдено перше мансардне вікно, що забезпечило не тільки світло в приміщенні, а й надійну гідроізоляцію. В якості сировини для виробництва цієї продукції використовуються тільки найкращі матеріали. Клеєна деревина з кращих сортів північної сосни та алюмінієві елементи роблять вікна довговічними та надійними.

  Обов’язковою умовою комфортного перебування в приміщенні є постійний притік свіжого повітря. Мансардні вікна Veluxоснащені спеціальними вентиляційними отворами, що здатні за годину  переганяти  39 м3 повітря. Такого показника вдалось досягнути завдяки верхньому розташуванню  ручки відкривання, що поєднується з вентиляцією.

  Найчастіше перед покупцями, які бажають собі встановити вікна в покрівлю даху постає ряд запитань. В першу чергу, як запобігти протіканню?  На цей випадок  в більшості виробників передбачено спеціальний алюмінієвий комір, що забезпечує водовідведення. Також в данської компанії Veluxрозроблений ущільнювач, що запобігає виникненню мостиків холоду. Надійні склопакети забезпечують не тільки прекрасну шумоізоляцію, а й зберігають тепло в приміщені.  Скільки потрібно вікон на одиницю площі? В цьому питанні  потрібно виходити з правила, на 10кв.м. приміщення потрібно мінімум 1кв.м. засклення.

  Комплекс цих рішень дозволить створити з мансардного поверху добре освітлену і комфортну зону для постійного проживання.

 • Як закріпити керамічну черепицю?

  На протязі тривалого періоду кріплення керамічної черепиці фактично було відсутнє. Дахівка накладалась одна на одну і трималась на даху завдяки своїй вазі і замковим з’єднанням. Під час сильних буревіїв частину покрівлі приходилось просто замінити. Інженери провідних виробників керамічної черепиці розробили спеціальні кріплення, що дозволили протидіяти  поривам вітру. Ці засоби стали обов’язковими для застосування, оскільки забезпечували не тільки надійність покрівлі, а й безпеку людей, що проходили мимо будинку.

  Різна форма черепиці унеможливила використання універсальних кріплень. В залежності від моделі були спроектовані й запущені у виробництво засоби, що найкраще підходили для тих чи інших варіантів. У випадку хвильової  черепиці використовується універсальна клямра, у вигляді пружинного дроту з двома гачками на кінцях. Вона проходить попід лату і кріпить одночасну дві черепиці. Під час буревію клямра пружно деформується і повертається в попереднє положення.

  Для черепиці плоскої форми підходить інший тип кріплень. Використовується  спеціальна забивна клямра.  Вона дозволяє жорстко закріпити черепицю і при поривах вітру унеможливлює підйом її основи.

  Все більшої популярності набувають дахи складної форми. В таких випадках часто потрібно здійснювати різку покрівельного матеріалу. Керамічна черепиця також підрізується і для того, щоб закріпити її, потрібно використати обрізну клямру.  Це кріплення повністю виконане з нержавіючої  сталі й забезпечує додаткову надійність покрівлі. 

 • В чому полягає різниця між керамічною і цементно-піщаною черепицею?

  Розвиток  покрівельних технологій набуває все більших обертів. Щороку з’являються нові матеріали,  в залежності від вимог, що перед ними ставлять будівельники і замовники. Сплеск активності припав  на середину ХХ ст., оскільки в той період вдалось освоїти побічні продукти з  переробки нафти.  Керамічна черепиця - це один з найдавніших покрівельних матеріалів, що використовує його людина. Перші відомі нам зразки були знайдені в Єгипті 3000 років до н.е. Сьогодні більшість покрівельних матеріалів  імітують вигляд керамічної черепиці.  Виготовлені вони зазвичай з дешевої сировини та мають значно менший  термін служби.

  Однією з найбільш вдалих копій глиняної дахівки являється цементно-піщана черепиця. Вона практично повторює її форму, вагу та має відносно довгий термін експлуатації.  Сировиною для цього продукту служить цемент, кварцовий пісок, вода, а також спеціальні пігменти. Вони наносяться на заготовку тонким шаром після остаточного формування моделі. Далі  настає процес сушіння, який триває добу. Готову черепицю відправляють на склад, де вона протягом 28 днів набирає додаткової міцності.  

  Принципова різниця між керамічною і цементно-піщаною дахівкою полягає в процесах виробництва, що суттєво різняться. Бетонні вироби мають більш грубу і пористу структуру, що дає можливість росту різного роду рослинності. Також барвники, які використовують для надання кольору з часом мають здатність до вигорання. В керамічній черепиці  додаткове покриття наноситься перед випалом на основу і в результаті утворює один нерозривний виріб, що не змінює свого відтінку. Суттєво більша кольорова гама також є перевагою, оскільки в бетонних виробах вона не настільки широка. Ще одним плюсом на користь  кераміки є покращена система замкових з’єднань, що дозволяє монтувати черепицю при ухилі покрівлі 100.

  Оскільки глина володіє високою пластичністю, їй можна надати складної форми, що важливо для забудовників і архітекторів. Цементно-піщана черепиця в цьому плані має менший вибір і в основному орієнтована на дахи традиційного планування. 

 • Які існують види монтажу мідної покрівлі?

  Одним з найкращих видів покрівельник матеріалів є мідь. Вона забезпечує не тільки прекрасний зовнішній вигляд, а й надзвичайно довгий термін  експлуатації.  Зазвичай монтаж такого матеріалу відбувається двома методами,  фальцюванням або шашкою  (лускою).

  Фальцева покрівля вважається однією з найбільш герметичних. Монтаж відбувається за допомогою  рулонів  шириною 670 і 1000см. Кріплення до обрешітки  здійснюється спеціальними клямрами. Такий вид покрівлі маже використовуватись при куті нахилу від 30. В залежності від довжини скату використовують рухомі і нерухомі клямри. Цей тип з’єднань дозволяє уникнути деформацій від температурного розширення.  Використовувати рухомі клямри потрібно  у випадку, якщо довжина скату даху перевищує 3м.  З’єднання картин по вертикалі відбувається за допомогою  подвійного стоячого фальцу, при цьому використовують як електроінструмент так і ручні засоби.  Застосування рулонних матеріалів дає можливість уникнути горизонтального стикування, забезпечуючи при цьому додаткову герметичність.

  Покриття шашкою (лускою) здійснюється на дахах з кутом нахилу від 250.  Форма окремих лементів визначає майбутній рисунок покрівлі. В основному покриття шашкою  використовується  на дахах криволінійної форми. В залежності від конструктиву майбутньої покрівлі архітектори  часто поєднують  фальц і луску. 

 • Як виконати надійне примикання черепиці до стін?

  Одним з найважливіших вузлів будь-якого даху є примикання покрівельного матеріалу до стін та димоходів. Для того щоб правильно змонтувати цей елемент потрібно виконати ряд послідовних дій та використати найкращі матеріали.

  У випадку з керамічною черепицею найчастіше використовують спеціальні стрічки примикання , що забезпечують повну герметичність. Основною  їх складовою є кольоровий метал: алюміній (Alu-Flex), олово (Pb-Flex), мідь (Cu-Flex). Ці матеріали мають найдовший термін служби та не піддаються корозії. Додаткову герметичність забезпечує клеєва основа. Монтаж стрічки  примикання відбувається на чисту і суху основу від +50С. У випадку низьких температур матеріал потрібно попередньо розігріти за допомогою будівельного фена.

  Додатково примикання слід закріпити спеціальною алюмінієвою планкою. У випадку застосування Cu-Flex потрібно  використати мідні елементи, оскільки цей метал не поєднується з алюмінієм.  В подальшому неправильний монтаж може привести до корозії і як наслідок протікань. Для того щоб забезпечити відмінний вигляд покрівельного матеріалу виробники виготовляють дахові аксесуари в колір черепиці.

 • Як забезпечити вентиляцію даху?

  Правильна вентиляція даху забезпечує довговічність всієї конструкції . В процесі експлуатації  в товщі утеплювача конденсується волога, яку потрібно вивести назовні. Для цього використовується дифузійна мембрана, що випускає пар, а також ряд покрівельних аксесуарів.

  У випадку монтажу керамічної черепиці потрібно забезпечити достатній притік свіжого повітря.  На звис даху кріпиться спеціальний аероелемент з площею вентиляційного зазору не менше 200см2/м. Додатковим засобом вентиляції також служить стрічка гребня.  Зазор в цьому випадку має становити не менше 0,05% від площі обох скатів або 90см2/м.  Дотримання цих правил забезпечить належні умови для правильної роботи утеплювача і всієї багатошарової конструкції. Елементи даху будуть сухими і швидко позбавлятимуться від надлишкової  вологи.

  У випадку, якщо відстань від карнизу до гребня покрівлі доволі велика і застосування аеролементів недостатньо ефективне додатково використовується спеціальна вентиляційна черепиця. Вона  дозволяє забезпечити протяг повітря і розраховується відповідно до площі даху, одна штука на 10м2

 • Як вибрати покрівлю на дах?

  Покрівля  - це одна з складових дахової конструкції, що найбільше піддається впливу зовнішніх факторів. На ринку будівельних матеріалів представлено широкий асортимент продукції різних виробників. Вони різняться між собою зовнішнім виглядом, терміном експлуатації, властивостями, а також вартістю.

  При виборі покрівельного матеріалу, в першу чергу слід керуватись особливостями проекту. В сучасній архітектурі все більшої популярності набувають дахи пласкої форми. В цьому випадку застосовуються рулонні матеріли на бітумній основі, що забезпечують повну герметичність, проте вони є порівняно  недовговічними. При ухилі даху від 30 можна застосовувати фальцеву покрівлю. Матеріалом для неї зазвичай служить сталь покрита великою кількістю цинку (від 275гр./м2) або рулонна мідь. Термін експлуатації  такого виду покрівлі понад  50 років, а мідної понад 150.

  Для скатних дахів з ухилом понад  100 використовується більш широкий спектр матеріалів. Пропозиція включає в себе, як керамічну черепицю так і продукцію, що її імітує. Різноманітна кольорова гама та форма дозволяє втілити найсміливіші архітектурні рішення. Цей тип матеріалу відомий людині кілька тисяч років та виготовляється методом випалення глини при температурі понад 10000С. Свою популярність натуральна черепиця заслужила не тільки завдяки прекрасному зовнішньому вигляду, а й завдяки терміну експлуатації, що становить понад 100 років.  Для того, щоб здешевити будівництво замовники часто використовують нові неперевірені матеріали. Як показує досвід за кілька років використання  необхідно здійснювати ремонт такої покрівлі. Тому варто  довіряти тільки перевіреній роками продукції на яку надається гарантія від виробника, а також сертифікати якості.

 • Яка міцність керамічних блоків Porotherm?

  При виборі стінового матеріалу, одним з найважливіших критеріїв, на який потрібно звернути увагу замовнику є його міцність.  Керамічні блоки  Porotherm  відповідають найвищим вимогам, оскільки в основному використовуються для побудови одношарових конструкцій.  Для прикладу міцність на стиск Поротерм 38 становить не менше 10МПа, що еквівалентно 95 тонам. Завдяки таким показникам без проблем можна зводити несучі стіни будинків в декілька поверхів. Для  монолітно-каркасних багатоповерхових будівель, а також звичайних котеджів, що підлягають додатковому утепленню використовується Porotherm 25 E3 P+W.  Міцність цього блоку становить М150, що значно вище ніж звичайна повнотіла цегла. Не менш важливою характеристикою матеріалу є вогнестійкість.

  Керамічний блок Porotherm випалюється при температурі понад  9000С. В наслідок чого він абсолютно не горючий та володіє вогнестійкістю понад  3 години для несучих стін та 4 години для самонесучих.  Такі характеристики відповідають будівлям  першого ступеня вогнестійкості.

  Використання керамічних блоків Porotherm сприяє не тільки енергоефективності будинку, а й міцності та довговічності.

 • Як заощадити на опалені будинку?

  На сьогодні це чи не одне з найактуальніших питань, які ставлять собі усі мешканці України. Вирішення цієї проблеми теж є різноманітні від короткострових варіантів, до довготривалих, які почнуть приносити економію лише в майбутньому. Проте ми хочемо наголосити Вам на важливості продумувати це ще на етапі проектування та будівництва Вашого житла.

  При стандартному будівництві існують основні місця втрати тепла, так звані містки холоду, там, де стикуються один з одним будівельні матеріали з різною теплопровідністю, де неізольовані деталі входять в ізольовані площі, і т.д. 

  Основними містками холоду є:

  Покрівля - 45%;

  Стіни - 10%;

  Підлога - 10%;

  Вікна та двері - 35%;

  Як видно з показників, одним із найбільших місць втрати тепла в звичайному будинку є покрівля, і власне керамічна черепиця Koramic допоможе усунути ці втрати.

  Керамічна покрівля взимку ефективно зігріває житло, а влітку вона здатна охолоджувати його. При цьому створюється рівномірний розподіл температури по всьому будинку, виключаючи існування занадто гарячих або дуже холодних зон. Усі приміщення в будинку нагріваються і охолоджуються рівномірно.

  Це надзвичайно важливо при використанні мансардного поверху, як житлового приміщення. Керамічний дах суттєво збереже енергію для обігріву такого приміщення та зекономить витрати на опалення.

  Будуємо майбутнє сьогодні! 

 • Які існують прохідні елементи в керамічній черепиці?

  Сучасний  дах – це конструкція, яка  насичена великою кількістю комунікацій. В залежності від типу покрівельного матеріалу існує чимало прохідних елементів, що забезпечують повну герметичність. Вони не псують зовнішній вигляд даху, а навпаки доповнюють його.

  Керамічна черепиця не залишається винятком. Більшість виробників цієї продукції мають свої фірмові елементи, що надають покрівлі неперевершеного зовнішнього вигляду. Для виведення вентиляційних каналів через конструкцію даху передбачена спеціальна черепиця, що повторює форму різних моделей. Її герметичність забезпечується надійними замками.  Вона також оснащена гофрованою трубою з універсальним перехідником.

  Все більшої популярності набувають сонячні колектора, що дають можливість використовувати зелену енергетику. Для кожної моделі з асортименту ТМ Koramic розроблено прохідний елемент. Черепиця під сонячний колектор оснащена  отвором  діаметру 60мм, через який можна з’єднати загальну енергосистему будинку з системою дахових батарей.

  Чимало людей не може уявити свого життя без телебачення. Інженери ТМ Koramic знайшли вихід і  розробили спеціальну антенну черепицю, яка з легкістю монтується в покрівлі й забезпечує надійне з’єднання.

  Використання добірних прохідних елементів в керамічній покрівлі дає можливість уникнути небажаних наслідків під час експлуатації будинку. 

 • Що потрібно для монтажу мансардного вікна?

  Використання мансардних вікон Velux дозволяє забезпечити належне освітлення горішнього поверху. Для їх довговічності та повної герметичності  потрібно строго дотримуватись інструкції монтажу.

  В  першу чергу, при виборі вікна варто підібрати його габарити, відповідно до ширини крокв. Розміри віконної рами повинні бути на 4-6см меншими від ширини отвору, оскільки потрібно залишити місце під спеціальний ущільнювач або теплоізолюючий матеріал. Ці засоби запобігають промерзанню та виникненню мостиків холоду. Додатковий комплект тепло і гідроізоляції забезпечує простоту монтажу та збільшує термін гарантії вікна до 10 років.    

  Обов’язковою умовою монтажу є використання спеціального коміра. Він запобігає проникненню вологи. Використовується два типи комірів, для плоских та профільованих покрівельних матеріалів. Зазвичай вони виготовляються із алюмінію або міді. Загалом для більшості типів покрівельних матеріалів розроблено свій комір, що забезпечить при цьому відмінну гідроізоляцію.  У деяких випадках, потрібно розташувати кілька вікон поруч. Для цього розроблено додаткові засоби, що роблять такі роботи можливими.

  Компанія Velux постійно вдосконалює засоби монтажу та сприяє їх подальшому спрощенню зі зростанням якості. 

 • Як змонтувати перекриття в системі керамічних блоків Porotherm?

  Перекриття – один  з найважливіших елементів  будь-якого будинку.  Правильний монтаж забезпечує надійність і стійкість всієї конструкції.  В системах з керамічних блоків Porotherm передбачено різні варіанти перекриття: монолітне, збірне,  дерев’яне, збірно-монолітне.

  Обов’язковою умовою є наявність залізобетонного поясу, що розподіляє навантаження рівномірно по всіх стінах.  Його рекомендована ширина становить не менше 20см. Перед монтажем армопоясу  верхній ряд блоків слід закрити розчином, щоб бетон не попадав в пустоти. У разі не виконання цієї умови створюються додаткові містки холоду, які значно погіршують теплотехнічні характеристики майбутнього будинку.

  У випадку монолітного перекриття залізобетонний пояс виконується одночасно з плитою на одному рівні. Використовуючи готові  плити, їх опирають безпосередньо на  пояс із заходом не менше 12,5см. Згодом видимі частини перекриття  слід утеплити гідрофобним матеріалом, який закривається блоком для перегородок або  трьома рядами цегли . Це дозволить захистити утеплювач від зовнішніх факторів та запобігає виникненню тріщин на фасаді. Обпирання  балок дерев’яного  перекриття також слід здійснювати на армопояс, що дозволить в майбутньому виключити  небажані наслідки.

  Дотримання усіх правил монтажу забезпечити надійність й довговічність всієї конструкції будинку. При цьому не варто забувати, що потрібно використовувати тільки перевірені часом матеріали.