Курс € 33.85 - 2018-09-21 - 09:00

Share on Facebook Share on VKontakte.ru Share on Google+ LinkedIn

Застосування керамічної черепиці плоского формату

Керамічна черепиця – один з найбільш довговічних покрівельних матеріалів. Свою популярність вона заслужила завдяки неперевершеному зовнішньому вигляду та великій мірі завдячуючи природності сировини для її виготовлення. Власне природа визначила її склад, а зовнішню форму люди надавали відповідно до модних тогочасний тенденцій, з розвитком технологій та плином часу.

 Кожному регіону та століттю притаманна своя форма кераміки: середземноморська, марсельна, із класичними впадинами, низькохвильова,  висока хвилька (голандська висока). Чимало споруд, що накриті саме такими формами дійшли до наших днів крізь століття і набули свого неповторного шарму. Сучасні тенденції в архітектурі та будівництві дали поштовх для створення сучасних форм керамічної черепиці.

1. Моделі плоского формату

Людина завжди прагнула досягнути ідеалу форми і краси. І компанія Wienerberger  не виняток, починаючи з 2003 року, була створена та запустилась у виробництво черепиця плоского формату Actua10. Вона увібрала в себе вікові традиції та нові тенденції в архітектурі. Прямі рівні ряди забезпечують  захист від несприятливих погодних умов та надають будинку незвичного сучасного вигляду.  Крім цього, в наші дні цей матеріал отримав нове застосування, його використовують також на фасадах. В 2014 році асортимент ТМ Koramic поповнився новою моделлю  Plano 11, що  має ідеально пласку форму і найкраще підходить для будівель сучасного стилю.

2. Кольорова гама керамічної черепиці

Природа дарує нам різноманіття барв і кольорів, які ми прагнемо використовувати для створення власних шедеврів. Керамічна черепиця Koramicмістить в своїй кольоровій гамі безліч відтінків та надає саме таку можливість вибору кольору для людей. Також, вона може мати різні покриття: ангоба, елітна ангоба, глазур. Ангоба (матове покриття) різноманітних відтінків, від червоного до чорного. Процес нанесення такого шару є одним з найбільш відповідальних, оскільки визначає вигляд майбутнього виробу.  На суху сформовану заготовлену форму наносять тонкий шар глини з  певним вмістом мінеральних речовин, що в подальшому і визначає колір. Глазур – це другий тип покриття, що після випалу утворює рівномірно розподілену по всій основі глянцеву структуру.  Додатковий шар забезпечує естетику майбутнього даху і надає захист від пилу, який з легкістю змивається під час дощу. Перед тим як запустити у виробництво той чи інший відтінок відповідного покриття, керамічна черепиця тестується протягом кількох років під відкритим небом.  Для споруд, що підлягають реставрації, а також замовників, які хочуть збудувати автентичний будинок передбачено також повністю натуральна (без будь-якого додаткового  покриття).

3. Як порахувати необхідну кількість керамічної черепиці?

Правильний розрахунок покрівельних матеріалів на майбутній дах здійснюється відповідно до рекомендацій виробників, але замовникам потрібно знати основні нюанси, аби контролювати виконання монтажу. Для прикладу, в моделі Actua10 розхід черепиць знаходиться  в межах від 10,5 - 11,8 шт./м2. Цей показник варіюється, оскільки покрівельники в залежності від кута нахилу даху визначають оптимальну відстань між латами.  На розрахунок впливає також довжина скату майбутнього даху, що розраховується відповідно до цілих рядів. Такі дії зумовлені не тільки зменшенням  трудозатрат на підрізку, а й естетикою покрівлі. Не варто забувати, що випуск черепиці  в першому ряді не повинен перевищувати  1/3 діаметру водостічної системи.  Ширина покриття  - це одна з характеристик моделі Actua10, що також  визначає зміни параметрів даху, відносно першопочаткових креслень. Горизонтальні ряди мають виключати підрізку, оскільки в цьому випадку втрачається герметичність. Розбиття обрешітки здійснюється відповідно до розмірів моделі. При цьому варто врахувати розміри фронтонних добірних елементів, що різняться відносно рядових.

Однією з переваг керамічної черепиці є невеликий розмір, що фактично виключає відхід. Навіть на дахах з великою кількістю площин, він не перевищує 3% від загальної кількості. В порівнянні з металочерепицею, де відхід може становити понад 40% це більш ніж хороший показник.

4. Монтаж керамічної черепиці?

Моделі плоского формату Actua10 і Plano11 потребують  високої кваліфікації покрівельників  для правильного і надійного монтажу. Фактично ідеальні параметри та рівна геометрія забезпечують прекрасне візуальне сприйняття та зручність використання. Монтувати покрівлю з цієї черепиці можна на дахах з кутом нахилу від 130, проте рекомендованим показником для них все таки є 250.  Таких високих результатів вдалось досягнути завдяки щільним замковим з’єднанням. Вони дають можливість не тільки закріпити матеріал на даху, а й служать жолобами для відведення води, яка потрапляє під черепицю під час бокового дощу.

Однією з основних умов монтажу  є правильне розбиття обрешітки з мінімальними перепадами по висоті. Черепицю рівномірно розподіляють по  всіх скатах даху пачками. Враховуючи, що дахівка тримається на покрівлі також завдяки своїй вазі, все-таки додатково використовують клямри. В обов’язковому порядку  кріпиться перший ряд і фронтонні елементи. Для плоских моделей із замковими з’єднанням використовують забивну клямру. Вона дає можливість протидіяти сильним поривам вітру завдяки своїм пружним характеристикам. При несподіваних навантаженнях вона розтягується і згодом повертається в попереднє положення. Пружна деформація забезпечує додаткову надійність, оскільки при жорстокому кріпленні покрівля може зазнати пошкоджень.

Для використання на своєму даху  Actua10 і Plano11, можуть застосовуватись різноманітні способи укладання:  прямі ряди, зі зміщенням на половину ширини покриття. Це стало можливо завдяки замковим з’єднанням, а також за наявності спеціальних половинчастих елементів. Покрівля при цьому отримує незвичний малюнок, що зробить Ваш будинок ексклюзивним. 

Гребінь даху, являється  показником правильного виконання монтажу.  Він має утворювати пряму лінію, без видимих для людського ока ознак кривизни.    

5. Фасад з керамічної черепиці

Відносно недавно в архітектурі з’явився новий напрям, використання керамічної черепиці на фасадах будівель. Особливу підтримку він отримав в компанії Wienerberger,  яка щороку відзначає преміями найкращі проекти.  Флагманами в цій номінації протягом є об’єкти виконані з моделі Actua10, яка поєднує урбаністичний стиль разом з традиціями минулих століть. Широкого застосування вона отримала на вентильованих фасадах, що передбачають попередній монтаж спеціальної несучої конструкції.  Направляючі елементи фактично несуть усе навантаження. Їх розміри визначаються відповідно до висоти будівлі, товщини утеплювача й розраховується на міцність конструкторами.  Порядок монтажу фасадного матеріалу фактично такий самий, як і покрівельного. В цьому випадку потрібно тільки врахувати, що кріпиться кожна черепиця. Для забезпечення додаткової вентиляції використовуються спеціальні керамічні додатки, які розраховується відповідно до площі , 1шт. на 10кв.м.

Специфіка влаштування систем  водовідведення в таких випадках передбачає приховані труби всередині фасаду. Потрібно також забезпечити додатковий підігрів, що буде протидіяти обледенінню. Не менш важливим фактором є монтаж ринви, яка в більшості випадків паяється. При цьому використовується мідь або титан-цинк, що найкраще підходять для такого виду робіт.

Таким чином керамічна черепиця Koramicдає можливість для реалізації найсучасніших архітектурних форм і створення шедеврів як на глобальному рівні, так і на місцевому, забезпечуючи кожному можливість вибору та реалізації власних мрій.