Хочемо з радістю повідомити вас, що з Нового року
ми оновимо наш сайт.Він стане більш зручним та
сучасним, а також на ньому будуть представлені всі
товарні позиції, які ми вже продаємо, але які відсутні
на цьому сайті.Щоб дізнатися інформацію про товари, ви можете
зробити на вибір 2 дії:

1. Закрити це вікно і розпочати подорож по
старому сайту

2. Або зателефонувати до нашого консультанта
за номером 067-674-7032

Курс € 33.31 - 2018-10-19 - 09:00

Share on Facebook Share on VKontakte.ru Share on Google+ LinkedIn

Основні принципи зведення даху з керамічної черепиці

Дах – це основний елемент будинку, що несе захисну  функцію від несприятливих зовнішніх факторів, а також являється невід’ємною  архітектурною складовою.  Будинки накриті керамічною черепицею відомі  людині ось уже  чотири тисячі років. На протязі цього тривалого періоду часу кераміка  не втратила своєї популярності  і сьогодні займає лідируючу позицію у світі покрівельних матеріалів. Замовники часто не орієнтуються у всіх тонкощах будівництва і тому повністю довіряють своїм майстрам чи архітектору, проте потрібно постійно контролювати виконання основних вузлів. За умови правильного монтажу керамічна черепиця прослужить понад  100 років і буде тішити свого власника неперевершеним виглядом. Не даремно усі сучасні матеріали імітують її вигляд, але все ж таки не можуть забезпечити настільки довгий термін служби.  Для того, щоб цей період був якомога довший покрівельникам і проектантам потрібно строго дотримуватись  інструкції по монтажу.

В першу чергу перед забудовником постає питання, який матеріал вибрати на дах. Він звертає увагу на колір, форму, якість та функціональні характеристики. Керамічна черепиця ТМ Koramic має гарантійний лист від виробника терміном на 30 років. Всі елементи даху даного виробника прекрасно поєднуються між собою за формою і якістю матеріалу, забезпечуючи при цьому вишукану красу і надійність покрівлі. Черепиця ТМ Koramic може застосовуватись на дахах з нахилом  від 100 до 900. Відповідно до європейських норм  EN1304 кожна має сертифікат якості.

dah1Грамотно зроблена вентиляція даху – це один з найважливіших пунктів в будівництві будинку з мансардним поверхом.  Для запобігання руйнівної дії вологи в багатошаровій структурі скату даху його слід зробити вентильованим.  В залежності від якості мембрани розрізняють дві схеми вентиляції: одношарова і двохшарова. Перший тип передбачає проміжок  між гідроізоляційною плівкою  та  утеплювачем. Ця схема вентиляції  застосовується у випадку, якщо мембрана недостатньо випускає вологу. В другій схемі монтажу мембрана лягає просто на утеплювач, за рахунок великої паропроникності  (750-1500 гр./доба) і повної водонепроникності. Для додаткової  вентиляції також застосовуються спеціальні черепиці, які бажано ставити над мансардними вікнами і димоходами, а також в місцях примикання до стіни.

Окрім покрівельного матеріалу, слід з усією відповідальністю підійти до вибору несучих елементів конструкції для цього типу покриття.  Мінімальний переріз крокв для керамічної черепиці становить 70х180мм з кроком 60-90см. Розрахунок повинен включати довжину прогонів, а також снігові і вітрові навантаження даного регіону.  Брусок для обрешітки використовується з перерізом 50х50мм, для контробрешітки  цей показник становить 30х50мм, але у випадку довгих прогонів крокв і складності даху її товщину слід збільшити до 50мм. Також варто зауважити, що відхилення крокв по горизонталі  може становити  від -5мм до 5мм на кожні 2 метри погонні. 

На даний момент крім керамічної черепиці на даху, як основного покриття передбачено місце для гідроізолюючої  плівки, що захищає утеплювач і дерев’яну конструкцію від вологи. Якщо кут нахилу даху становить від 100 до 160 то під черепицею необхідно зробити додаткову нижню покрівлю із суцільного настилу  і відповідної мембрани, яка буде повністю водонепроникною. Монтаж плівки відбувається знизу вверх з заходом не менше 10см. При підвищених вимогах захід потрібно збільшити до 15-20см або проклеїти відповідними засобами.  У випадку йондови -  захід плівки на кожну сторону складає не менше 70см.  В місцях примикань до стіни потрібно залишити додаткових 10-15см плівки та закріпити її двостороннім скотчем .

Перед монтажем черепиці її потрібно рівномірно розставити в пачках по 5-6 штук на протилежних скатах даху. Установка відбувається  знизу вверх, справа наліво за допомогою відповідної клямри. Рівномірно набита обрешітка дає можливість  закріпити всі елементи покрівлі герметично та надійно. Для шатрових дахів монтаж  керамічної черепиці починається з середини скату в напрямку до гребнів даху.  В обов’язковому порядку кріпиться кожна черепиця:  в першому ряді , обрізна на йондовах і гребнях, в місцях примикань  до стін і димоходів, а також фронтонні черепиці. Використання певного типу кріплення викликане  розміром і формою, так для моделей типу Алегра використовується універсальна клямра, а для черепиці Cosmo забивна клямра.  У випадку нахилу даху понад  600 кріпиться кожна черепиця, в решті випадків кожна третя.

hrebinДля завершення гребня даху використовується така черепиця, як коньок рядовий. Для його ефективного монтажу використовується ряд аксесуарів: кріплення конька, кріплення гребеневої лати, гребенева стрічка. В якості гребеневої лати використовується брус з мінімальним поперечним перерізом 50х50мм. Виставивши брус  по певній висоті відносно гребня даху, клеїться гребенева стрічка (за температури не нижче + 5 0С), що несе функцію аероелемента .  Монтаж конька  починається з івера початкового або з хлібця за допомогою клямри конька, забезпечуючи при цьому надійність і довершеність  покрівлі.

Для надійної установки примикань  використовуються спеціальні стрічки на основі: алюмінію, олова, міді.  Монтаж відбувається за температури не нижче + 5 0С. Проклеївши стрічку за допомогою спеціального ролика, вверху вона притискається алюмінієвою планкою , що герметизується. Планка кріпиться дюбелями з  корозійностійкими шурупами.
Отже замовнику при зведенні даху потрібно основну увагу приділити таким пунктам:

-  вибір покрівельного матеріалу в залежності від конструктиву;

-  підбір основних несучих елементів (дерев’яна конструкція);

-  влаштування надійної гідроізоляції;

-  влаштування правильної вентиляції багатошарової конструкції;

-  монтаж примикань з дотриманням температурних режимів;

Компанія Комплекс Дах являється ексклюзивним  партнером ТМ Koramic в Україні, а також надійним постачальником уже понад 10 років.  Ми пропонуємо не тільки якісний покрівельний матеріал, але й надаємо послуги шеф монтажу.