Курс € 33.94 - 2018-09-20 - 09:00

Share on Facebook Share on VKontakte.ru Share on Google+ LinkedIn

Гідроізолація даху

Розвиток будівельно-технічних новинок  останніх кілька десятиліть повністю змінив традиційний дах. Велика  площа горища, що використовувалась  як склад непотрібних речей, зараз служить місцем  для постійного і комфортного проживання.  Таких умов вдалось досягнути завдяки утепленню даху та його гідроізоляції.  Додатковий шар забезпечує захист дерев’яної частини від пилу і вологи, що проникає у вигляді сухого снігу і бокового дощу.  

На сьогодні правила будівництва дахів з керамічної черепиці  передбачають обов’язкове використання гідроізоляції.  Мансардне приміщення з точки зору фізики являється одним з найбільш навантажених частин будинку. Воно піддається впливу зовнішніх і внутрішніх факторів (атмосферні явища, вітрові навантаження, перепад температур, вологість).  Конструкція утепленого даху включає в себе багатошарову структуру різних матеріалів, кожен з яких виконує свою функцію.

Для забезпечення комфортного проживання  в мансардному приміщенні необхідно захистити утеплювач від вологи. З внутрішньої сторони його закривають пароізоляційною плівкою, а з зовнішньої гідроізоляційною мембраною.  В сучасних дахах використовують два способи монтажу плівки, з двома зонами вентиляції або однією. Ці принципи являються найбільш  технічно досконалими та доцільними. Використання мембрани з високою паропроникністю дозволяє відмовитись від нижньої зони вентиляції в дахах з керамічної черепиці. Здійснивши проклейку усіх швів, можна додатково економити на опаленні приміщення.

Волога в теплоізоляюючому матеріалі може з’явитись внаслідок дифузії або конвекції. Перший процес  характерний для усіх пористих будівельних матеріалів і є практично невідворотним. Конвекція – це явище переносу тепла. Рух теплих потоків відбувається в зону низької температури, де вони охолоджується. Внаслідок чого утворюється конденсат, що значно погіршує характеристики утеплювача і в подальшому може завдати  шкоди усій конструкції даху. Найчастіше цей процес виникає через  наявні примикання, що недостатньо герметичні.